Znát výchozí stav je důležité

Dlouhodobě se ukazuje, že studentům středních, vysokých škol, ale i široké veřejnosti, chybí elementární znalost daňové problematiky.

Zjistit více
Daňová gramotnost

Testování

Proč je testování důležité

Dlouhodobě se ukazuje, že studentům vysokých škol, ale i široké veřejnosti, chybí elementární znalost daňové problematiky, kterou by měli získat již na střední škole. V současné době znalosti z oblasti daní májí pouze studenti odborně zaměřených středních škol a studenti vysokých škol ekonomického směru. Logicky tedy vzniká ve vzdělávacím procesu mezera, kterou je nutné vyplnit právě edukací již na všech typech středních škol v České republice.

Bez nastartování tohoto vzdělanostního záměru budeme v rámci široké veřejnosti čelit obdobným problémům jako u elementární finanční gramotnosti. Je často velmi smutné, když mladý člověk usiluje o získání prvního zaměstnání a jedna z otázek v rámci pracovního pohovoru zní „Jakou mzdu/plat byste si představoval?“ A zda, již v této naprosto běžné otázce narážíme na to, zda mladý člověk tuší, že je rozdíl mezi mzdou k výplatě a „hrubou mzdou“.

Nastartování vzdělávacího procesu je možné pouze pokud budeme znát výchozí stav úrovně daňové gramotnosti.